Результати Асамблеї Регбі Європа

8-го та 9-го грудня, як завжди о цій порі, пройшла щорічна Генеральна Асамблея Регбі Європа. Захід відбувся у Парижі, у діловому кварталі Ла-Дефанс. Цього разу представляти Україну були відрядженні віце-президент Федерації регбі України одесит Владислав Булгаков та член Президії, президент хмельницької Федерації Олег Плахотнюк.

 

Регбі активно розвивається

Делегатами Асамблеї стали представники усіх країн Європи. Першим слово взяв президент організації Регбі Європи (Rugby Europe) румун Октавіан Мораріу. Він детально розповів про стан справ у європейській Федерації регбі, а також навів цифри, які підтверджують, що світове регбі розвивається стрімкими темпами. Кількість гравців регбі у світі за останній рік збільшилась на 12%. Щоправда, більша частина припадає на Австралію та Нову Зеландію – країни, де цей вид спорту надзвичайно популярний. У Європі відсоток зростання дещо менший, але все одно ми маємо позитивну динаміку розвитку регбі на континенті.

Дуже багато уваги було відведено популяризації регбі та його розповсюдженню серед усіх верств населення. Окрім олімпійського регбі-7 та популярного регбі-15 сьогодні стрімкими темпами розвиваються й інші види – пляжне регбі, snow регбі, регбі touch та регбі tag (Get Into Rugby). Нещодавно з’явився ще один перспективний напрямок, так званий регбі Х. У нього грають дві команди по 7 гравців. Головна особливість – поєдинок відбувається лише на половині поля та поперек його. На думку функціонерів, такий підхід допоможе залучити до лав шанувальників овального м’яча ще більше фанів.

На Асамблеї також було порушене питання захисту здоров’я спортсменів, організації тренінгів для лікарів, обслуговуючого персоналу та тренерів. Обговорили, звичайно ж, і таку актуальну сьогодні проблему допінгу.

Для приймаючої країни ця Асамблея була особливою. Нагадаємо, що нещодавно Франція отримала право проведення Кубка світу з регбі у 2023 році. Усі учасники привітали французьку Федерацію з цією перемогою. А поки що всі ми з нетерпінням чекаємо найближчий Кубок світу, який відбудеться в 2019 році у далекій Японії.

 

З чим повернулися

Щодо української делегації, то першим результатом поїздки стало підписання меморандуму щодо проведення у Дніпрі чемпіонату Європи з регбі-7 серед жіночих команд. Турнір має відбутися у червні 2018 року. Це знакова подія для нашої країни, яка свідчить про високу оцінку Міжнародною Федерацією роботи нашої Федерації.

За межами офіційних зустрічей та зібрань постійно відбувалися перемовини з учасниками з інших країн. Ці зустрічі дали свої плоди та надію на те, що наступний сезон пройде у цікавих та результативних зустрічах, але вже на регбійних полях. Так, завдяки подібним переговорам на передостанній асамблеї у Люксембурзі президент хмельницької Федерації Олег Плахотнюк налагодив зв’язки з литовською Федерацією. Результат ми знаємо – у листопаді цього року хмельницьке “Поділля” взяло участь у міжнародному турнірі у Литві. Це дозволило поповнити скарбницю подільських команд ще одним міжнародним кубком Amber Cup.

 

Цього року переговори було проведено з представником сусідньої країни, а саме: новим президентом Федерації регбі Молдови, відомим у минулому гравцем Олексієм Катруце.

Матч Challenge Cup

Також вдалося зустрітися з представниками Латвії та Грузії. З боку грузин участь у перемовинах брав Заза Лєжава – тренер дуже потужної грузинської національної збірної з регбі-7. Можливо, завдяки цим переговорам хмельничани знову зможуть потрапити на черговий міжнародний турнір. Розглядається також і варіант організації подібних змагань на нашій території. У цьому випадку якась з іноземних команд зможе відвідати Україну та позмагатися за трофеї у Хмельницькому.

Після конференції українці мали змогу відвідати Challenge Cup, у рамках якого на полі зійшлися французький “Стад Франсе” та клуб “Красний Яр” з Росії. Перемогу у цьому запеклому протистоянні здобули французькі регбісти. Кінцевий рахунок – 39:24.

Сподіваємося, що у недалекому майбутньому і наші команди так само будуть битися за регбійні нагороди Старого Світу. Принаймні, темпи розвитку цього виду спорту в країні та регіоні, а також стратегічні плани нашої Федерації дають на це надію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *